CY7C1420KV18-300BZXC
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
DataSheet
CY7C1420KV18-300BZXC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Size:36Mb (1M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)