AT45D041A-JC
Description
IC FLASH 4MBIT SPI 15MHZ 32PLCC
DataSheet
AT45D041A-JC PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Technology:FLASH
Memory Size:4Mb (264 Bytes x 2048 pages)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:15 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:14ms
Access Time:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TC)