S-1112B49MC-L7ITFU
Description
IC REG LINEAR 4.9V 150MA SOT23-5
DataSheet
S-1112B49MC-L7ITFU PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):4.9V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.26V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):90 µA
PSRR:80dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)