S-1335B13-A4T2U3
Description
IC REG LINEAR 1.3V 150MA HSNT4-B
DataSheet
S-1335B13-A4T2U3 PDF
Type Description
Series:S-1335
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.187V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):54 µA
PSRR:80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Overcurrent, Soft-Start
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)