S-812C33AY-Z2-U
Description
IC REG LINEAR 3.3V 50MA TO92-3
DataSheet
S-812C33AY-Z2-U PDF
Type Description
Series:S-812C
Package:Tape & Box (TB)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):16V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.41V @ 10mA
Current - Output:50mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)