AN78L15M
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 15V 100MA 3HSIP
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
AN78L15M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):35V
Voltage - Output (Min/Fixed):15V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):-
Current - Output:100mA
Current - Quiescent (Iq):3.5 mA
Current - Supply (Max):-
PSRR:48dB (120Hz)
Control Features:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:0°C ~ 125°C