APM2T42P100016GAN-GTM1W
Description
M.2 2242 P100-M 16GB 15NM MLC ET
DataSheet
APM2T42P100016GAN-GTM1W PDF
Type Description
Series:P100-M
Package:Bulk
Part Status:Active
Memory Size:16GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:215MB/s
Speed - Write:150MB/s
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:300mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:42.00mm x 22.00mm x 3.65mm