APS18A7A064G-6BTW
Description
1.8" SATA3 SSD 5V SLC DEVSLP 64G
DataSheet
APS18A7A064G-6BTW PDF
Type Description
Series:SFD18A
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:64GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:530MB/s
Speed - Write:440MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:460mA (Typ)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Weight:-
Size / Dimension:78.50mm x 54.00mm x 5.00mm