
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accurax G5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 339.9 / 2400 |
| Power - Rated: | 750W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.748" (19.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.378" (35.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 3.543" (90.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | Key |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 1005 / 7100 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of R88M-K75030H-S2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LOW VOLTAGE DC MOTORS
GEARMOTOR 75 RPM 6V MICRO METAL
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
FIXED IND 150UH 780MA 470MOHM SM
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
DC DC CONVERTER 12V 200W