
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 9VDC |
| RPM: | 19467 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 0.16 / 1.13 |
| Power - Rated: | 7.4W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 0.800" Dia (20.32mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | - |
| Mounting Hole Spacing: | 0.488" (12.40mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NF123G-302 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 75 RPM 6V MICRO METAL
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
GEARMOTOR 3000 RPM 6V MICR METAL
RES ARRAY 13 RES 82K OHM 14SOIC
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ HCSL
LOW VOLTAGE DC MOTORS
MI-NC60-IS-H1 270V/5V 300W MIL