ELI101-CPW
Manufacturer
Future Designs, Inc.
VIGOR # :
Description
DISPLAY TFT MODULE W/TOUCH
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ELI101-CPW PDF
Type Description
Series:ELI
Package:Bag
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:216.96mm W x 135.60mm H