TCG035QVLPDANN-GN50
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
DISPLAY TFT 3.5" LED CMOS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TCG035QVLPDANN-GN50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:70.56mm W x 52.92mm H