E144RB-FW400-R
Manufacturer
Focus LCDs
VIGOR # :
Description
1.4" TFT RESISTIVE TOUCH
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E144RB-FW400-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:1.44" (36.58mm)
Viewing Area:25.49mm W x 26.69mm H