NHD-2.4-240320CF-CSXV#-F
Description
LCD DISP TFT 2.4" 240X320
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.4-240320CF-CSXV#-F PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H