BF26214-20B
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
CCFL WH LAMP 1150V 5MA 2.6X214MM
Catalog
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
DataSheet
BF26214-20B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:1150V (Start), 460V (Operating)
Current:5 mA
Output:30000 cd/m2
Size / Dimension:2.6mm x 214mm