
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXM-6 Gen3 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 565lm (Typ) |
| Current - Test: | 150mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 109 lm/W |
| Current - Max: | 355mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 95 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.30mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of CXM-6-40-95-36-AC30-F4-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CLM9 3500K SQUARE
LED COB LCO40B 5700K SQUARE
MOD BLOCK, XHP35, IP RATED, RECT
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
LED COB 4000K NEUT WHT SQUARE
THERMAL TAPE 1.52" X 1.52"