LA CPDP-JRKS-W3-0-350-R18-SAY-LM
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED OSLON SSL80 AMBER 617NM SMD
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
LA CPDP-JRKS-W3-0-350-R18-SAY-LM PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 150
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:Amber
Wavelength:615nm (609nm ~ 620nm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:97 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:75lm (52lm ~ 97lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:150°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)