GR DASPA1.23-FSFT-26-1-100-R18-LM
Description
LED DURIS P 5
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
GR DASPA1.23-FSFT-26-1-100-R18-LM PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:Red
Wavelength:625nm (Typ)
Current - Test:100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:73 lm/W
Current - Max:250mA
Luminous Flux @ Current/Temperature:15lm (14lm ~ 16lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:120°
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.31mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AE274T24F61P
AE274T24F61P
CONN RCPT MALE 61POS GOLD CRIMP