
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XB-D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3750K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | 91lm (87lm ~ 94lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 90 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Current - Max: | 1A |
| Viewing Angle: | 115° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1010 (2525 Metric) |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.096" L x 0.096" W (2.45mm x 2.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.078" (1.97mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of XBDAWT-00-0000-000000AF6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR,
CAP CER SMP MLC HI-REL
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5