
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® XP-G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 97lm (94lm ~ 100lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 96 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 (Typ) |
| Current - Max: | 1.5A |
| Viewing Angle: | 125° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.084" (2.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of XPGWHT-L1-R250-00BZ8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD
CAP CER 2PF 50V NP0 0402
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CABLE 11X1 PVC BK UNSH G/Y D11.5
CABLE FIBER OPTIC