Q14P3CZZRYG24E
Description
LED PMI PROMINENT GRN/RED/YLW
DataSheet
Q14P3CZZRYG24E PDF
Type:LED
Lamp Color:Green, Red, Yellow
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Ratings:DC
Voltage:24V Green, 24V Red, 24V Yellow
Current:20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.55" (13.97mm)
Lens Size:10.00mm Dia
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:100°
Termination Style:Wire Leads - 7.87" (200.00mm)