FL1M-12SW-1-Y110V
Description
LED YEL 12MM NUT 110VAC/DC STK
DataSheet
FL1M-12SW-1-Y110V PDF
Type:LED
Lamp Color:Yellow
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:-
Ratings:AC/DC
Voltage:110V
Current:20mA
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.47" (12.00mm)
Lens Size:-
Lens Style:Round with Domed Top
Millicandela Rating:1000 ~ 1500mcd
Wavelength - Peak:-
Viewing Angle:180°
Termination Style:Wire Leads - 7.3" (185.42mm)