
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED |
| Lamp Color: | Green |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Voltage: | 2.1V |
| Current: | 20mA |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.32" (8.13mm) |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Millicandela Rating: | 25mcd |
| Wavelength - Peak: | 568nm |
| Viewing Angle: | 45° |
| Termination Style: | Wire Leads - 12.5" (317.50mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MPC5GDW12.5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PMI .290" 24V HI-DOME GREEN
PILOT LIGHT 12V LED RECTANG WHT
PILOT LIGHT 22MM INTEGRAL LED AM
CAP CER 3300 PF 100V X7R 1206 PB
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V
LED PNLMT 1" 125VAC WT FLAT BLUE
LED PANEL INDICATOR GRN 2.1V