FTAS00-12.1A-4
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
TOUCH SCREEN, 4-WIRE, 12.1" DIAG
Catalog
Touch Screen Overlays
DataSheet
FTAS00-12.1A-4 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:9.94" (252.40mm)
Width:0.08" (2.10mm)
Height:7.50" (190.60mm)
Interface:4-Wire
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:12.1" (307.34mm)