FTAS00-121A4
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 12.1"
Catalog
Touch Screen Overlays
DataSheet
FTAS00-121A4 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:10.67" (271.00mm)
Width:8.07" (205.00mm)
Height:0.083" (2.10mm)
Interface:4-Wire
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:12.1" (307.34mm)