FTAS00-5.7AS-4
Description
TOUCH SCREEN, 4-WIRE, 5.7" DIAGO
DataSheet
FTAS00-5.7AS-4 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:4.76" (121.00mm)
Width:0.06" (1.40mm)
Height:3.61" (91.60mm)
Interface:4-Wire
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:5.70" (144.78mm)