FTAS225-5.7AN
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
TOUCH SCREEN, DIGITAL, 5.7" DIAG
Catalog
Touch Screen Overlays
DataSheet
FTAS225-5.7AN PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:4.80" (122.00mm)
Width:0.08" (2.10mm)
Height:3.62" (92.00mm)
Interface:-
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:5.70" (144.78mm)