FTAS00-10.4A-5
Manufacturer
NKK Switches
VIGOR # :
Description
TOUCH SCREEN, 5-WIRE, 10.4" DIAG
Catalog
Touch Screen Overlays
DataSheet
FTAS00-10.4A-5 PDF
Type Description
Series:FT
Package:Bulk
Part Status:Active
Length:8.66" (219.90mm)
Width:0.08" (2.10mm)
Height:6.61" (167.90mm)
Interface:5-Wire
Type:Resistive
Diagonal Screen Size:10.40" (264.16mm)