
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC5 (5W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 556mA |
| Power (Watts): | 5 W |
| Voltage - Isolation: | 6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 75°C |
| Efficiency: | 83% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of REC5-2409SRWZ/H6/A/SMD-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 2W
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
DC DC CONVERTER 48V 350W
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 9V 5W
CONN RCP HSG MALE 16PS PNL MT RA