
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE R0.25S (0.25W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 3.6V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 28mA |
| Power (Watts): | 250 mW |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 60 ~ 70% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 12-SMD Module, 10 Leads |
| Size / Dimension: | 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 33 |
Current price of R0.25S12-3.309/HP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
DC DC CONVERTER 5V 5W
DC DC CONVERTER 5V 2W
DC DC CONVERTER 9V 250MW
FIXED IND 56UH 680MA 420 MOHM
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
ROUND SPACER #2 NYLON 12MM