
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVTM36 (150W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Voltage Transformation Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 26V |
| Voltage - Input (Max): | 50V |
| Voltage - Output 1: | 6V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 150 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Efficiency: | 95.5% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of MVTM36BT060M020A00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 30W
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 1.2V
DC DC CONVERTER 5V 75W
DC DC CONVERTER 6V 150W
CONN PLUG HSNG FMALE 6POS INLINE
SAFETY EDGE