PV75-36D15400-01
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER,75W,15VDC,20-400
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
PV75-36D15400-01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):3300V
Number of Outputs:2
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:20V ~ 400V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2A, 112.5mA
Power (Watts):75W
Voltage - Isolation:6 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:70%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.47" L x 4.92" W x 1.97" H (215.0mm x 125.0mm x 50.0mm)