LDB200-024SW
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 12-24V 8.5A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LDB200-024SW PDF
Type Description
Series:LDB200 (200W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:12 ~ 24V
Current - Output (Max):8.5A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:92.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.78" L x 2.48" W x 1.38" H (223.0mm x 63.0mm x 35.0mm)