ROX15060M0FKLB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 60M OHM 1% 5W AXIAL
DataSheet
ROX15060M0FKLB PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:60 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 1.550" L (7.87mm x 39.37mm)