RC14JT1M30
Description
RES 1.3M OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
RC14JT1M30 PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:1.3 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)