ERO-S2PHF8R66
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RES 8.66 OHM 1/4W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERO-S2PHF8R66 PDF
Type Description
Series:ERO
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Resistance:8.66 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)