S9027PS120NM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 915MHZ PANEL CAB CHAS MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S9027PS120NM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:7dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 3m
Termination:N Type Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.300" (33.02mm)