S1718P12NF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.8GHZ PANEL CAB CHAS MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S1718P12NF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.8GHz
Frequency Range:1.71GHz ~ 1.88GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:8dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 305mm
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):1.260" (32.00mm)