ETRA7463
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 771MHZ WHIP STR NMO BASE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ETRA7463 PDF
Type Description
Series:Phantom Elite®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):771MHz
Frequency Range:746MHz ~ 796MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:150 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):2.700" (68.58mm)