
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 851 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness: | 0.0036" (3.6 mils, 0.091mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0026" (2.6 mils, 0.066mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 1.50" (38.10mm) 1 1/2" |
| Length: | 432' (132m) 144 yds |
| Color: | Green |
| Usage: | Printed Circuit Board |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6 |
Current price of 851 GREEN, 1 1/2 IN X 144 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED 2"X 8 5/8" 25/RL
TAPE DBL COATED WHT 6"X 8" 10/PK
TAPE SPLIC CLR 6"X 8 5/8" 25/RL
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 14SOIC
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
TAPE MASKING GRN 1 1/2"X 144YDS
PRESSURE TRANSDUCER