
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4492B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Adhesive: | Acrylic, 430 |
| Backing, Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.0313" (31.3 mils, 0.794mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Length: | 7.00" (177.80mm) |
| Color: | Black |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | 158°F (70°C) Max |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4 |
Current price of 3M 4492B 0.5" X 7"-25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED CLR 5/16"X 60YDS
TAPE ALUM FOIL SIL 3/8"X 60YDS
TAPE DBL COAT WHT 7"X 8" 4/PACK
XTAL OSC XO 54.590280MHZ CMOS SM
XTAL OSC XO 22.6600MHZ CMOS SMD
M40X1.5 STR,THROUGH NPB/SIL
TAPE DBL COAT BLK 1/2"X 7" 25/PK