
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7419 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Tape Type: | Film |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing, Carrier: | Polyimide |
| Thickness: | 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm) |
| Width: | 0.31" (7.87mm) 5/16" |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | Amber |
| Usage: | - |
| Temperature Range: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of 3M 7419 0.313" X 36YD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TAPE DBL COATED BLK 1 1/4"X 5YDS
TAPE DBL COAT GRAY 7"X 7" 2/PACK
TAPE DBL COAT 2 1/2" DIA 100/RL
XTAL OSC XO 16.9344MHZ CMOS SMD
LABEL 0.375" W X 165' L WHITE
VI-LJ6B-EY 300V/95V 50W MEGA J
TAPE FILM AMBER 5/16"X 36YDS