DN-843I-CT-20
Description
3-CHANNEL 20 A CURRENT TRANSFORM
Catalog
Current Sense Transformers
DataSheet
DN-843I-CT-20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency Range:-
Type:Non-Invasive (Solid Core)
Current Rating (Amps):-
Inductance:-
ET (Volt-Time):-
Turns Ratio - Primary:Secondary:-
Current Ratio:DIN Rail
DC Resistance (DCR):5.827" L x 2.980" W (148.00mm x 75.70mm)
Ratings:1.535" (39.00mm)