DP-241-5-48
Description
PWR XFMR LAMINATED 12VA CHAS MT
DataSheet
DP-241-5-48 PDF
Type Description
Series:Two-4-One™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Laminated Core
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):48V
Current - Output (Max):250mA
Center Tap:Yes
Power - Max:12VA
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Solder, Quick Connect
Size / Dimension:71.40mm L x 36.30mm W
Height - Seated (Max):42.80mm