381LX271M450K042
VIGOR # :
923433
Description
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
DataSheet
381LX271M450K042 PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)