TRV-075S081ST
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CV AC/DC 81V 930MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
TRV-075S081ST PDF
Type Description
Series:TRV-075 (75W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:81V
Current - Output (Max):930mA
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.24" L x 2.66" W x 1.44" H (184.0mm x 67.5mm x 36.5mm)