LED90W-022-C4090-D
Description
LED POWER SUPPLY
DataSheet
LED90W-022-C4090-D PDF
Type Description
Series:LED-90W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:7 ~ 22V
Current - Output (Max):4.09A
Power (Watts):90 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.1mm x 71.4mm x 46.5mm)