
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DP Array® DPAM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Differential Pair Array, Male |
| Number of Positions: | 12 Signal (6 Pair) |
| Pitch: | 0.085" (2.16mm) |
| Number of Rows: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Mated Stacking Heights: | 10mm |
| Height Above Board: | 0.262" (6.66mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DPAM-04-07.0-S-3-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
CONN DIFF ARRAY PLG 64P SMD GOLD
CONN SOCKET 100POS SMD GOLD
MEMS OSC XO 25.000625MHZ H/LV-CM
845 HIGH TEMP' SERIES (.100" (2.
PRESSURE TRANS 0-1KMBARG 4-20MA
CONN DIFF ARRAY PLG 12P SMD GOLD