
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 25V |
| Current - Output: | 500mA |
| Voltage - Input: | 1.5V ~ 40V |
| Regulator Topology: | Boost |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | TPS55332 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TPS55332EVM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EV KIT MAXM17575 1.5A BUCK
EVAL BOARD FOR LM5001BST
EVALUATION MODULE LMR14020S
RES 820 OHM 7W 5% AXIAL
CRYSTAL 27.0000MHZ 30PF SMD
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
EVAL MODULE FOR TPS55332