FZ1200R17HE4HOSA2
Description
FZ1200R17 - IGBT MODULE
Catalog
Transistors - IGBTs - Modules
DataSheet
FZ1200R17HE4HOSA2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
IGBT Type:-
Configuration:Single Switch
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1.7 V
Current - Collector (Ic) (Max):1.2 A
Power - Max:7.8 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.3V @ 15V, 1200A
Current - Collector Cutoff (Max):5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:97 nF @ 25 V
Input:Standard
NTC Thermistor:No
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C